«Наша мета, щоб громадяни йшли до армії свідомо»

У час, коли Україна страждає від нападів агресора, особливо актуальним стало питання військової служби. Зараз українська армія зміцнилася та виросла, тож пропонує військовослужбовцям значно кращі умови, ніж скажімо, торік. Серед нововведень – підвищення зарплати військовослужбовцям та збільшення соціальних гаранатій.

-Останнім часом престиж роботи військовослужбовців зростає. Які ще переваги має військова служба?

-Професія військового сьогодні – одна з найбільш високооплачуваних на ринку праці. Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує стабільне грошове забезпечення, яке з січня 2016 року підвищено до рівня 7000 грн – 14000 грн. Крім того, військовослужбовці отримують одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошової допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку, безкоштовне навчання в вищих військових навчальних закладах, професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше.

-У перспективі ЗСУ мають намір повністю відмовитися від призову за мобілізацією, а натомість перейти до принципу комплектування армії за контрактом. Чому?

– Заходи часткової мобілізації передбачають проведення комплектування ЗС та інших військових формувань у дуже великих обсягах у стислі терміни. Зараз такої потреби немає. Тому керівництво ЗСУ заклало в бюджет потужні видатки для збільшення грошового забезпечення військовослужбовцям, аби залучити свідомих і вмотивованих громадян. Військова служба за контрактом передбачає добровільний принцип комплектування армії – кожен може самостійно обирати, де служити та в якому роді військ: сухопутних військах, повітряних силах, військово-морських силах, високомобільних десантних військах чи силах спеціальних операцій. Армія з народом і ми хочемо, щоб справжні чоловіки йшли до армії за покликом серця.

-Як потрапити на контрактну службу?

– Дізнатися все про контрактну службу можна у військкоматі. Командири військових частин систематично надсилають у військкомати заявки з переліком вакантних посад, які їм потрібні спеціалісти, на який оклад, умови проживання тощо.

Для прикладу, якщо жашківщанин виявив бажання служити в Одесі чи Дніпропетровську, йому достатньо звернутися у військкомат. Тут  йому запропонують різноманітні варіанти вакансій в військових частинах всіх областей України. Але для чого служити далеко від рідного Жашкова, коли є багато вакансій на Черкащині?

-Яким критеріям мають відповідати охочі служити в ЗСУ?

–На військову службу за контрактом приймаються чоловіки віком 18–60 років,  та жінки (за наявності письмової згоди) віком 18–50 років. Вони мають мати міцне здоров’я, бути придатним за медичними показниками та показниками професійно-психологічного відбору, не мають судимостей та не перебувають на психіатричному та наркологічному обліку.

-На які строки можна підписати контракт?

–Відповідно до законодавства, військові рядового складу служать три роки, особи сержантського, старшинського, офіцерського складу – п’ять років.  У разі, якщо військовослужбовець строкової служби або призваний за мобілізацією прослужив не менше 11 місяців, він може укласти контракт на мінімальний термін – шість місяців. Також є можливість укласти контракт до закінчення особливого періоду або до оголошення демобілізації.

-Чи мають можливість жінки, як і чоловіки, обирати військову спеціальність на власний розсуд? Чи все-таки є обмеження?

– Єдина обов’язкова вимога для жінок – наявність письмової згоди від командування військової частини. Всі військові спеціальності доступні для жінок. Серед них є спеціальності водіїв, зв"язківців, медиків та кухарів. Жінки   відмінні військовослужбовці і ми з радістю  запропонуємо їм службу за контрактом.

-Які переваги отримують контрактники?

Що стосується військовослужбовців-контрактників, то в  солдата заробітна плата складає  7098 грн. На ринку праці Черкаської області це дуже солідна зарплата. Крім того, якщо говорити про позитиви контрактної служби, то це значно вищий, ніж у цивільному секторі, розмір пенсійного забезпечення та можливість отримати його за вислугою років . Військовослужбовці мають регламентований робочий тиждень з двома вихідними днями.  Міністерством оборони України в бюджет на 2016 рік було закладено статтю видатків на відшкодування вартості оренди житла для проживання сім’ї військовослужбовця.  Для прикладу, в Черкасах  відшкодування складає 2067 грн. на сім’ю складом до трьох осіб, більше трьох чоловік – 3100 грн.


- А які громади  нашого району хочете відмітити по результатам призову на котрактну службу?

Найкращі результати показали в с.Побійна, с.Соколівка, с.Тинівка та Житники. Тут відразу видно,  як працюють з людьми органи місцевого самоврядування. На задовільному рівні проводиться робота по залученню громадян на контрактну службу в Збройні Сили України у с.Бузівка, с.Олександрівка, с.Острожани, с.Охматів, с.Скибин та с.Тетерівка. Інші голови сільських рад, на даний час, не ведуть активної агітації серед населення, а лише імітують роботу в цьому напрямку. 


-Розкажіть про соціальні гарантії для військових контрактної служби.

– Після завершення першого контракту військовослужбовці, які продовжили строк військової служби, можуть безкоштовно отримати вищу освіту як військової чи спорідненої з військовою спеціальності без відриву від служби. Військові, що служать в ЗСУ за контрактом, та їх родини, отримують можливість безкоштовного лікування у медичних закладах Міністерства оборони та санаторно-курортного лікування. Та й пенсійне забезпечення, про яке я вже згадував. Діти військовослужбовців завжди будуть першими на черзі до вступу до дитячого садка чи школи. Тобто є певний пакет гарантій, який на ринку праці є унікальним. Більш соціальнозахищених, ніж військовослужбовці, важко знайти.

 Додаткову інформацію можна отримати  за адресою: м. Жашків, вул.Макаренка 2 або за телефоном 6-20-51 та на сайті http://zachkivvoenkom.jimdo.com.

ПРОВЕДЕННЯ АГІТАЦІЙНОЇ РОБОТИ ПО ЗАЛУЧЕННЮ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ В ЗСУ В ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ

Прийняття на військову службу за контрактом осіб сержантського та рядового  складу

З метою виконання завдань та відновлення боєздатності Збройних Сил України районні військові комісаріати Черкаської  області проводять набір громадян України віком від 18 до 60 років на військову службу за контрактом і резерву Збройних Сил України, до навчальних військових частин Сухопутних військ, Високомобільних десантних військ, Повітряних сил та інших військових частин на посади рядового, сержантського та старшинського складу.

Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує: стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено від 7000 грн до 14000 грн, одноразову матеріальну допомогу впродовж року, виплату грошового забезпечення на оздоровлення, щорічну відпустку (від 30 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше.

Інформація щодо укладання контракту для проходження військової служби у Збройних Силах України

1. На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби:

– особи рядового складу, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань сержантського, старшинського і офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою, віком від 18 до 40 років, – на військову службу за контрактом осіб рядового складу;

– військовослужбовці, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, особи рядового складу, які проходять військову службу за контрактом, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну або повну загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою та спеціальною підготовкою, віком від 18 до 40 років, – на військову службу за контрактом осіб сержантського і старшинського складу.

На сьогодні під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – терміну перебування військовозобов’язаних у запасі. (Ст. 20; 28 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

 

Строки укладання контрактів:

2. Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчислені:

– для осіб рядового складу – 3 роки;

– для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років.

3. Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначаються на посади, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

6-місячний контракт

4. Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється шість місяців. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково. (Ст. 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Право на освіту

5. Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Тому після завершення першого контракту (у тому числі 6-місячного контракту) військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність). (Пункт 172 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України)

Збереження місця роботи

6. За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, в яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

За працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, в яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Гарантії, визначені у частинах третій та четвертій цієї статті, зберігаються за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування в медичних закладах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими.

Право на пенсію

7. Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення. (Ст. 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»).

8. Починаючи з 2017 року військовослужбовцям  виплачується доплата за безпосереднє перебування в зоні антитерористичної операції (АТО) в сумі 6000 грн.

9. На сьогодні розроблено зміни до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

За матеріалами Міністерства оборони України.

За детальними роз’ясненнями звертайтесь до Жашківського районного військового комісаріату за адресою: м. Жашків, вул. Макаренка 2, особисто або за телефоном 6-20-51.

Детальна інформація на сайті http://zachkivvoenkom.jimdo.com

Захистимо Україну разом!

 

 

ПАМ’ЯТКА КАНДИДАТУ НА ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ У ЗСУ

1. На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби:

особи рядового складу, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань сержантського, старшинського і офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою віком від 18 до 40 років - на військову службу за контрактом осіб рядового складу;

військовослужбовці, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, особи рядового складу, які проходять військову службу за контрактом, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну або повну загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою та спеціальною підготовкою віком від 18 до 40 років - на військову службу за контрактом осіб сержантського  і старшинського складу.

На сьогодні, під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – терміну перебування військовозобов’язаних у запасі.

(ст. 20; 28 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”) 

Строки укладання контрактів

2. Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчислені:

для осіб рядового складу – з роки;

для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років;

 3. Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначаються на посади, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

6 місячний контракт

4. Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється шість місяців. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково.

(ст. 23 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”)

 Право на освіту

5. Особи рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають  право  навчатися  без  відриву  від  військової служби  у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Тому після завершення першого контракту (у тому числі 
6 – ти місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність).

(Пункт 172 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України)

Збереження місця роботи

6. За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності”.

(ст. 119 “Кодексу законів про працю України”)

Право на пенсію

7. Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці,  оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення.

(ст. 2 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”)

Бонус за підписання контракту

8. Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

особам рядового складу  –  вісім мінімальних заробітних плат 
(11 024 грн.);

особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12 402 грн.);

особам офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13 780 грн.).

(Постанова Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 406)

Заходи посилення соціального захисту військовослужбовця, які сплановані у 2016 році 

9. Міністерством оборони України подано в оборонний бюджет країни пропозиції, відповідно до яких з початку 2016 року передбачене збільшення  грошового забезпечення військовослужбовцям за контрактом у розмірі до 7 тис. грн. (у січні 2016 року солдат отримав 7000 грн., сержант – 8000 грн.)

10. На сьогодні розроблено зміни до Закону України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

(На цей час законопроект проходить погодження у зацікавлених міністерствах (відомствах) України)

 

Для проходження військової служби за контрактом або у резерві Збройних Сил України запрошуємо до райвійськкомату.

І. Обґрунтування переведення Збройних Сил України на комплектування за контрактом.

Переведення Збройних Сил на комплектування за контрактом є одним із найважливіших етапів їх будівництва та розвитку.

Залучення до військової служби за контрактом кращих військовослужбовців-професіоналів, які мають бойовий досвід, суттєво впливає на кількісно-якісний показник Збройних Сил України, дозволяє підвищити рівень укомплектованості Збройних Сил, загальноосвітній рівень, підвищити морально-психологічні та інші характеристики військовослужбовців, а також значно знизити соціальну напругу у суспільстві, пов’язану із системою комплектування за призовом.

Комплектування екіпажів військової техніки фаховими військовослужбовцями – контрактниками, впливає також на терміни експлуатації військової техніки, зниження її втрат через непрофесійне використання.

Характер процесу переведення Збройних Сил на комплектування за контрактом визначається такими чинниками:

воєнними інтересами держави;

перспективами будівництва та розвитку Збройних Сил;

економічними, внутрішньополітичними, демографічними та соціальними реаліями розвитку суспільства;

рівнем демократизації суспільства;

загальноосвітнім рівнем населення.

 

ІІ. Вимоги до прийняття на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

 

На військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу приймаються:

громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову  загальну  середню  освіту і не проходили строкової військової служби;

військовозобов'язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з  відповідною  освітою та спеціальною підготовкою;

військовослужбовці, які проходять строкову військову службу;

військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського та старшинського складу становить від 18 до 40 років.

Довідково. Стаття 20. Закону України “Про військовий обовязок і військову службу”N 2232-ХІI – 1992 року (із змінами).

Разом з тим, громадяни України, які не досягли граничного віку перебування в запасі, у разі настання особливого періоду можуть бути прийняті на військову службу за контрактом на строк військової служби в календарному обчисленні, встановлений частиною третьою статті 23 Закону України “Про військовий обовязок і військову службу”N 2232-ХІI – 1992 року (із змінами).

Відповідно до статті 28. Закону України “Про військовий обовязок і військову службу”N 2232-ХІI – 1992 року, граничний вік перебування військовозобов'язаних у запасі - до 60 років.

Для військовозобов'язаних-жінок граничний вік перебування їх у запасі встановлюється 50 років.

Основними (вимогами) під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом є:

стан здоров’я та придатність до військової служби за медичними показниками та показниками профвідбору;

фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата на військову службу;

загальноосвітній рівень;

мотивація до військової служби;

рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

 

ІІІ.  Строки військової служби при прийнятті на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

 

Для громадян України, які вперше прийняті на військову службу за контрактом, встановлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні:

з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу –
строком на 3 роки;

з військовослужбовцями, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу – строком від 3 до 5 років залежно від згоди сторін;

з військовослужбовцями, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану – до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію;

з військовослужбовцями строкової військової служби та військовослужбовцями  військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану  (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію  –строком на 6 місяців.

(У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково).

Довідково.  Стаття 231. Закону України “Про військовий обовязок і військову службу”N 2232-ХІI – 1992 року (із змінами).

V. Порядок відбору кандидатів на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

 

Процедура відбору громадян для прийняття на військову службу за контрактом передбачає:

вивчення особистих якостей, установлення відповідності рівня їх освіти та професійної підготовки;

організації медичного огляду;

-                перевірки рівня фізичної підготовки;

-                проведення заходів професійно-психологічного відбору;

-                проведення спеціальної перевірки (у разі необхідності).

Довідково. У разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці України контракт з громадянином (військовослужбовцем) укладається до отримання результатів спеціальної перевірки.

Громадяни, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, подають до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку або реєстрацією місця проживання чи перебування заяву, а військовослужбовці строкової військової служби подають рапорт на ім’я командира військової частини з проханням щодо прийняття їх на військову службу за контрактом, а також за встановленими формами письмові згоди на використання та обробку персональних даних, проведення спеціальної перевірки відомостей.

Районні (міські) військові комісаріати, на підставі переліку вакантних посад, пропонують потенційним кандидатам посади, з урахуванням пріоритетності в їх комплектуванні.

На громадян призовного віку, військовозобов’язаних і жінок, стосовно яких за результатами попереднього вивчення прийняте позитивне рішення, командиром військової частини надається письмова згода на проведення відбору та оформлення особової справи та направлення до військової частини (або навчального центру) для укладення контракту.

На громадян, які звернулися із заявою безпосередньо до військової частини до Письмової згоди обов’язково додаються матеріали проведеного у військовій частині професійно-психологічного відбору та перевірки рівня фізичної підготовки.

Наявність Письмової згоди військової частини до районного (міського) військового комісаріату на проведення вивчення громадян, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, є невід’ємною умовою для початку відбору кандидата на військову службу за контрактом.

Перед прийняттям на військову службу за контрактом кандидат подає до військового комісаріату, де перебуває на військовому обліку, або військової частини за місцем проходження строкової військової служби такі документи:

-  автобіографію в рукописному і надрукованому примірниках;

-  копію паспорта громадянина України та довідки про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номера фізичної особи платника податків та інших обов’язкових платежів;

-  копії документів про освіту та трудову діяльність;

-  службову характеристику (з місця роботи або навчання);

-  копії документів про народження та сімейний стан;

-  довідку  з органу внутрішніх справ про відсутність судимості;

-  медичну довідку про стан здоров’я;

-  довідку про склад сім’ї та місце реєстрації або фактичного проживання;

-  військовий квиток (для військовозобов’язаних);

-  письмову згоду на проведення спеціальної перевірки (у разі необхідності).

З кандидатами, визнаними придатними за станом здоров’я для прийняття на військову службу за контрактом, у військовій частині організовується перевірка рівня фізичної підготовленості за нормативами, визначеними наказом Міністра оборони України “Про затвердження Настанови з фізичної підготовки у Збройних Силах України”.

Довідково. Пункт 2.16  Розділу 2.  “Військова служба за контрактом”,   “Інструкції  про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України” (зі змінами)

VІ. Пільги та гарантії  для  військовослужбовців  рядового, сержантського складу за контрактом

 

Під час проходження військової служби за контрактом військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу у відповідності до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 21.12.91 № 2011-XII (зі змінами) мають право на наступні пільги:

1. Отримання житла за рахунок держави.

Довідково. У разі відсутності службового жилого приміщення військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини, а сімейні – у сімейних гуртожитках. Військовослужбовці, які мають вислугу військової служби 20 років і більше, мають право на отримання постійного житла.

2. Речове забезпечення у відповідності до визначених норм.

3. Використання щорічної основної відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

4. Отримання підйомної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби, при переїзді на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв’язку з передислокацією військової частини.

5.  Забезпечення військовослужбовців за контрактом безкоштовними обідами у робочі дні (або за бажанням грошовою компенсацією у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду).

6. Безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я .

7. Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України (один раз на рік).

8. Отримання освіти у вищих навчальних закладах (вищих військових навчальних закладах) без відриву від проходження військової служби (за заочною формою навчання).

Довідково: Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Після завершення першого контракту (у тому числі 6 – ти місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність).

9. Право на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше  або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.

Разом з тим відповідно до ст. 119 “Кодексу законів про працю України” (із змінами)  внесено зміни щодо розширення прав громадян України, їх соціального захисту, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом, а саме:

за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

 

VІІ. Грошове забезпечення військовослужбовця рядового, сержантського складу

 

Згідно з ініціативою Президента України – Верховного  Головнокомандувача Збройних Сил України, уживаної Урядом, з 1 січня 2016 року відбулося суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців. Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

З метою впорядкування виплати винагороди військовослужбовцям за участь в антитерористичній операції, дотримання принципів соціальної справедливості в реалізації права кожного військовослужбовця незалежно від військового звання і займаної посади на матеріальне стимулювання за виконання завдань, пов'язаних з підвищеним ризиком для життя, за їх складністю та тривалості, припинення випадків невиправданих виплат особовому складу, що знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції і виконує завдання небойового характеру, і відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 № 18 “Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” Міністр оборони України підписав наказ, яким встановлюються наступні виплати особовому складу:

військовослужбовцям, які несуть службу на лінії бойового зіткнення, виплачувати грошову винагороду за участь у АТО в сумі 4,200 гривень, в інших місцях дислокації в межах певної зони проведення військового конфлікту (антитерористичної операції) - 1,200 гривень.

Виплата винагороди зберігається на час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров'я після отриманих під час безпосередньої участі у військових конфліктах або АТО, інших заходах в умовах особливого періоду поранень (контузії, травми, каліцтва), психічних і поведінкових розладів.

Грошове забезпечення військовослужбовця залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби. На сьогоднішній час грошове забезпечення осіб рядового, сержантського та старшинського складу становить від 7000 грн.

Солдат військово-облікової спеціальності стрілець не в зоні АТО уже отримує не менше 7000 грн. Командир відділення – не менше 8000 грн. Командир взводу – не менше 9500 грн.

Один раз на рік надається:

-           матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу грошового утримання (на підставі відповідних підтверджуючих документів)

-           грошова допомога на оздоровлення у разі надання щорічної чергової відпустки, у розмірі місячного грошового забезпечення.

При переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50 місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї.

Крім того, постановою КМУ від 14.05.2015 № 406  з червня 2015 року впроваджено грошову винагороду для осіб, яких призвано на військову службу під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом (рядовому складу – вісім мінімальних заробітних плат (11 024 грн), особам сержантського та старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12 402 грн), особами офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13 780 грн)).

 

VІІІ. Вакансії, які існують у Збройних Силах України

 

Інформація про наявність вакансій за військові частини Збройних Сил України знаходяться у обласних та районних військових комісаріатах України. Перелік вакантних посад, щомісячно оновлюється на підставі заявок з військових частин Збройних Сил України.

Перелік основних загальних спеціальностей:

Сухопутних військ Збройних Сил України: командир відділення; командир бойової машини; командир танку; механік – водій бойової машини; механік – водій танку; водій; навідник; навідник-оператор; акумуляторник; стрілець; гранатометник; кулеметник; снайпер; розвідник; сапер; кухар; радіотелефоніст; радіотелеграфіст.

Високомобільних десантних військ: розвідник; снайпер; командир відділення; командир бойової машини десанту; гранатометник; кулеметник;

механік – водій бойової машини.

Повітряних Сил Збройних Сил України: авіаційний механік; оператор радіолокаційної станції; оператор зенітних ракет; оператор систем навігації і посадки літаків; механік систем зв’язку та посадки літаків; стрілець; водій, водій-електрик, водій-механік; радіотелефоніст; телеграфіст; планшетист; пожежник; акумуляторник.

 Військово-Морських Сил Збройних Сил України : Береговий склад: механік – водій танку; механік – водій БМП; стрілець; гранатометник; снайпер; розвідник; кулеметник; сапер; навідник; водій; радіотелефоніст; пожежник; акумуляторник; телеграфіст.

 

Корабельний склад: командир відділення; старший рульовий; моторист; машиніст; електрик; радіометрист; мінер; сигнальник; старший оператор.

 

 

 

     

 

 

ЯК СТАТИ КОНТРАКТНИКОМ?

 

Гідна зарплата від 7000 гривень! У 2016 році збільшено грошове забезпечення!

Види контрактів:

-           шість місяців(для осіб, які були звільнені з військової служби під час особливого періоду);

-           на посаду рядового складу-3 роки;

-           на посаду сержантського та старшинського та офіцерського складу-від 3 до 5 років;

-           до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію – для всіх категорій військовозобов’язаних.

Як підписати контракт ?

Прийти до військового комісаріату за місцем обліку для співбесіди та підбору посади або до військової частини для отримання письмової згоди (у разі необхідності). Для жінок обов’язкова письмова згода .

Надати до військового комісаріату такі документи:

-заяву щодо вступу на військову службу;

-копію паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, довідку про відсутність(погашення) судимості від НП;

-військовий квиток(для  військовозобов’я -

заних).

  

Пройти психологічне тестування у військовому комісаріаті.

За направленням військового комісаріату пройти військово-лікарську комісію.

+ Отримати довідку ВЛК щодо придатності до служби разом із сертифікатом про проходження профілактичного наркологічного огляду;

Довідки:

-про відсутність перебування на обліку в психоневрологічному, шкір венерологічному та тубдиспансері;

-про відсутність вагітності(для жінок);

-визначення групи крові та резус-фактора;

-результати аналізів на ВІЛ, сифіліс, гепатит «В», «С»;

картку медичного огляду.

Очікуючи на виклик  до військомату, підготувати решту документів, які можуть додаватись до особової справи після укладення контракту:

-автобіографію у рукописному та надрукованому примірниках;

 -довідку про трудову діяльність;

-копію документів про освіту;

-довідку про слад сім'ї та місце реєстрації або фактичного проживання;

- службову характеристику (з місця роботи або навчання);

-письмову згоду на проведення спеціальної перевірки (у разі необхідності);

-2 фотокартки розміром 9х12 см.

 

 

Контакти:

-безкоштовна гаряча лінія

080-50-00-51;

-тел. віськового комісаріату 6-20-51;